نکاتی که باید راجع به برندسازی شخصی بدانید برندسازی شخصی

نکاتی که باید راجع به برندسازی شخصی بدانید

راه اندازی برند توسط شما، مشخص کننده و ترسیم کننده اهداف بلندمدت شما و تصوری که از موفقیت دارید، می باشد. معنای این جمله آن است که شما با راه اندازی برند خود، قصد دارید اهدافتان را از طریق برندینگ شخصی خود دنبال کنید، با راه اندازی آن رشد و پیشرفت داشته باشید و با بکارگیری نقشه و برنامه ریزی های خود برند شخصی تان را در مقابل تغییرات بازار و افت و خیزهای آن محافظت کنید و ارتقا دهید.

بسیاری از برندها وارد بازار شده اند در حالی که برنامه ریزی های لازم برای آن وجود نداشته و با گذشت زمان و بر اثر اصطکاک با مشکلات و حوادث پیش بینی نشده بازار، اعتبار خود را از دست داده اند و به فراموشی سپرده شده اند.

یکی از دلایلی که موجب می شود برند شخصی رشد نکند و اعتبارات خود را از دست بدهد این است که نسبت به رقبای خود در بازار که همان خدمات و محصولات را ارائه می دهند بی توجه هستند و یا فعالیت هایشان در آن زمینه هماهنگی و تناسبی با سایر رقبای خود ندارد.

در نتیجه با شکست روبرو می شوند و پس از مدتی تصمیم می گیرند با آزمایش کردن برندینگ در زمینه های دیگر، به جذب سرمایه گذاران بپردازند و با تصمیم های بزرگ و اهداف بلندپروازانه سرمایه گذاران را دعوت می کنند که برای سرمایه گذاران نوعی ریسک محسوب می شود و اغلب اوقات چنین دعوتی را نمی پذیرند.

بنابراین باید این آگاهی در میان صاحبان برند های شخصی بیشتر شود که تغییر اهداف و تغییر زمینه ی فعالیت برند ها، هزینه، انرژی و زمان زیادی را به صاحبان مشاغل تحمیل می کند.

برای پیشگیری از این اتفاق در همان بدو برند سازی باید فعالیت ها، ارزش ها و زمینه های همکاری شما با سایر شرکت ها و ارگان ها به روشنی مشخص شده باشد، اهداف کوتاه مدت تعیین شده و تمامی هزینه ها برآورد شده و اقدام به بازاریابی ها صورت گرفته باشد. برای اینکه برند شما ترسیم کننده خوبی برای چشم انداز آینده فعالیت هایتان باشد، باید در گام نخست مشتریان خود را بخوبی شناسایی کنید.

چرایی جذابیت محصولات و خدماتتان را پاسخ دهید و پیش بینی کنید که در آینده جایگاه محصولات شما در بازار و در میان مشتریان چگونه خواهد بود. پس از برداشتن نخستین گام، باید آینده را ترسیم کنید، پیشرفت هایی که در زمینه خدمات شما صورت گرفته و چگونه می توانید با صرف انرژی کمتر خدمات دهی را افزایش دهید، تنوعات را در نظر بگیرید و راههای رشد و توسعه برند خود را جستجو کنید.

 

شرکت ادریس / واحد برند سازی 

www.edris-ac.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top