برای برند خود صدا طراحی کنید

برای برند خود صدا طراحی کنید

از جمله اقدامات رایجی که در زمان طراحی هویت برند و آغاز به فعالیت آن صورت می گیرد، راه اندازی وب سایت، استفاده از شبکه های مجازی مانند توییتر، فیسبوک، لینکدبن و گوگل پلاس می باشد. اما بهتر است پیش از آنکه این اقدامات را برای برند خود آغاز کنید، صدای برندتان را طراحی کنید. می توان گفت طراحی صدای برند برای حوزه ارتباطات شما جان می دهد و به آن جانبخشی می بخشد. طراحی لوگو 

می توان گفت صدای برند شیوه ی برقراری ارتباط شما و آهنگ و تن صدایتان با مشتری می باشد. بنابراین برند شما می تواند دارای صداهای مختلفی باشد مانند : مقتدر، اطلاع رسان، طنز و شوخی و… صدای برند شما می تواند هرکدام از این موارد باشد ولی هرکدام از این صداها را که انتخاب کردید بهتر است صدای برندتان برای مشتری معتبر و قابل اعتماد باشد.

در صورتی که شما در هنگام برقراری با مشتریتان از هرگونه ادعا و کلامی غلو آمیز استفاده کنید مطمئن باشید که مشتری شما به عدم صداقت شما پی خواهد برد. صدای برند در بسیاری از مواقع باعث شده است که مشتری برای مدتی طولانی به برند مورد علاقه اش وفادار بماند و از مراجعه به سایر برندها خودداری کند. حال اگر تمایل دارید برای برند خود صدا طراحی کنید ادامه مقاله را بخوانید:

-از الگوی مشتریانتان برای طراحی برندتان استفاده کنید:

با توجه به زمینه فعالیت برند شما، ویژگی ها و مختصات مشتریانتان را بشناسید، با علایق و سلایق او آشنا شوید، چه مواردی موجب جلب رضایت یا عدم رضایت او می شود؟ سرگرمی ها و علایق فرهنگی او چیست؟ به طور کل دانستن موارد کلی و جزیی از مشتریتان می تواند به موفقیت صدای برند شما بسیار کمک کند.

– برای خودتان پرسش نامه ای طراحی کنید و صادقانه به آن پاسخ دهید، دوست دارید برندتان چه احساسی در میان مردم ایجاد کند؟ نحوه ی ارتباط مردم با برندتان چگونه باشد؟ تعامل با مشتریانتان چه احساسی برای شما و آنها ایجاد کند؟ و…

اگر به سوالات خود صادقانه پاسخ دهید باعث می شوید مردم نیز صداقت شما را درک کنند و به آن اعتماد پیدا کنند. بنابراین در هنگام طراحی صدای برند لازم است در گام اول با خودتان صادق باشید.

– از سایر برندها الگو بگیرید: برندهایی که مورد علاقه شما هستند را بیابید، نقاط مثبت آنها را سرلوحه کارتان قرار دهید و از صدای برند مورد علاقه تان برای صدای برند خود الگو بگیرید.

شرکت ادریس 

edris-ac.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top