اهمیت بازاریابی دهان به دهان (WOM)

اهمیت بازاریابی دهان به دهان (WOM)

آیا میدانید حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد خریدها فقط از طریق توصیه های دهان به دهان است؟ آیا میدانید بیشتر از ۹۰ درصد مردم ایران به توصیه های افراد خانواده یا دوستان خود اعتماد میکنند و محصول را صرفا به پیشنهاد آنها خریداری میکنند؟
متخصصان بازاریابی در سال ۲۰۱۶ به این نتیجه رسیده اند که اثر بخش ترین بازاریابی٬ قطعا بازاریابی دهان به دهان است.
شاید برای شما هم سوال باشد که چرا برخی از برند ها به کمک بازاریابی دهان به دهان موفق و برخی شکست میخورند؟

بهتر است بدانید صرفا بازاریابی دهان به دهان ملاک موفقیت نیست، بلکه عواملی چون نوع محصول و یا خدمات ٬ وجه تمایزات برند شما، میزان رضایت مشتریان قدیمی و .. فاکتورهایی است که نقش کلیدی در ایجاد و موفقیت بازاریابی دهان به دهان دارند …
در ادامه نکاتی را اشاره میکنیم تا بتوانید سرنخ های موفقیت در بازاریابی دهان به دهان را کشف کنید. امیدواریم بعد ازآموزش سریعا دست به کار شوید …
۱- باید سوژه باشید:
اگر شما تا امروز یک سری کار معمولی و طبیعی انجام داده اید بدانید هرگز سوژه نخواهید شد و هرگز بازاریابی دهان به دهان به شما کمک نمیکند. سعی کنید کار ویژه و خارق العاده ای انجام دهید تا مردم در مورد برند شما صحبت کنند. اگر کسل کننده باشید قطعا موفق نخواهید شد .
۲- برای برند خود قصه داشته باشید:
حقیقتی است که متخصصان بازاریابی به تازگی آن را کشف کرده اند٬ اگر برای برند خود قصه داشته باشید٬ فروش بیشتری خواهید داشت. مردم به برندهایی که روایت های شفافی از گذشته ی خود دارند هر چند تخیلی و … اعتماد بیشتری میکنند تا برند های سربسته !!!
۳- معدن طلا٬ مشتریان فعلی و قدیمی هستند:
نباید آنقدر درگیر جذب مشتری جدید باشید که مشتریان فعلی یا قدیمی خود را فراموش کنید و یا خدمات خوب به آنها ارایه نکنید. بدانید سفیران برند شما مشتریان راضی شما هستند.
۴- شبکه های اجتماعی را جدی بگیرید:
دسترسی به خیل عظیم مشتریان هدفمند٬ فقط و فقط از طریق شبکه های رایگان اجتماعی امکان پذیر است. فقط به دنبال جذب مخاطب به شبکه ی اجتماعی خود نباشید٬ با مخاطبانی که در شبکه های اجتماعی شما عضو شده اند ارتباط هوشمندانه برقرار کنید.
۵- همیشه و همیشه صادق باشید:
اگر مشتریان از خدمات و پشتیبانی شما به صورت کامل راضی باشند، استارت اولیه تبلیغات دهان به دهان برند شما زده می شود … همیشه مردم به دوستان و کسانی که دوستشان دارند یک برند دروغ گو را معرفی نمیکنند. بهترین باشید تا در ذهن و قلب مخاطب را درگیر کنید .

یادمان باشد سهم بازاریابی دهان به دهان در فروش حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد است! رقم کمی نیست اگر کمی بیشتر تامل کنیم !!!

با تشکر
شرکت تبلیغاتی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top