انواع چاپ و بسته بندی ها

انواع چاپ و بسته بندی ها

در این مقاله از سایت شرکت ادریس انواع چاپ را مورد بررسی قرار می دهیم و در مورد آنها اطلاعاتی را با شما در میان خواهیم گذاشت.

۱- چاپ هلیوگراور: چاپ هلیوگراور با نام دیگر روتوگراور، از نظر کیفیت به چاپ افست شباهت بسیاری دارند و سیستم چاپ گود به شمار می آیند. مراحل ابتدایی چاپ هلیوگراور در مقایسه با چاپ های دیگر بسیار سخت و پرهزینه تر می باشد، اما از آنجایی که برای چاپ به شکل لول (رول) بر روی BOPP و مانند آن بسیار مناسب می باشد و می توان گفت بهترین گزینه به شمار می آید. کارخانه ها و مراکز تولیدی و صنعتی از لفاف های مذکور بسیار استفاده می کنند و در این مراکز دارای مصرف بالایی می باشند. این نوع چاپ از آنجایی که توسط سیلندر تهیه می شود از آن می توان در تهیه تیراژ میلیونی استفاده نمود.

۲- چاپ فلکسو: در چاپ فلکسو از کلیشه های فتوپلیمر و پلاستیکی استفاده می شود و از آنجایی که این مواد انعطاف بالایی دارند فلکسو نامیده می شوند. از ویژگی های برجسته فلکسو می توان به سرعت بالا در چاپ ، چاپ برجسته و چاپ به شکل رول بر روی مواد گوناگونی همچون نایلون اشاره کرد. این نوع چاپ کم هزینه بوده و کاربرد فراوانی در صنایع دارد.

۳- چاپ سیلک اسکرین: چاپ سیلک اسکرین نیز در در زمره چاپهای بسیار پرطرفدار محسوب می شود. اغلب جنسها قابلیت آن را دارند که از این چاپ بر روی آنها به کار برده شود. این چاپ به شکل دستی و ماشینی قابلیت پیاده سازی دارد. استفاده از مرکب های مختلف در این نوع چاپ سبب شده که بر روی مواد مختلف قابلیت پیاده سازی داشته باشد. تکنیک های به کار برده شده در این نوع چاپ باعث شده که این نوع چاپ بر روی انواع سطوح مانند صاف، گرد و بدون قاعده قابل استفاده باشد. در واقع می توان گفت تمام اشیایی که در پیرامون ما حضور دارند تحت این چاپ قرار گرفته اند و حتی ممکن است این نوع چاپ برای همه اشیا مناسب نباشد، ولی با این حال به علت سادگی در چاپ قابلیت استفاده کردن را داشته باشد.

۴- چاپ تامپو: چاپ تامپو در زمره چاپ های گود قرار دارد. چاپ تامپو قابلیت استفاده بر روی سطوح مختلف با اشکال هندسی متفاوت دارد. در چاپ تامپو از واسطه ای از جنس سیلیکون استفاده می شود که تامپون نامیده می شود.

۵- چاپ پارچه: چاپ پارچه از نظر شباهت بسیار به چاپ سیلک شباهت دارد و تفاوت آن در پایه می باشد. پایه رنگ در چاپ پارچه آب است، به عبارتی از حلال آب در چاپ پارچه استفاده می شود. چاپ پارچه از طریق ماشینی و دستی انجام می شود.

۶- چاپ افست: به زبان ساده یعنی نوعی از چاپ که نوشته و عکس را بر سطح لاستیکی یک استوانه (سیلندر) گردان برمی گرداند و سپس آن را با فشار استوانه دیگر روی کاغذ چاپ می‌کنند. به این نوع چاپ افست میگویند.

 

با تشکر 

شرکت برند سازی ادریس 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top