انتخاب نام تجاری موثر، گامی مهم در تجارت Brand Name

زمانی که شما تصمیم به آغاز کسب و کار شخصی و یا راه اندازی استارتاپ را دارید، قطعا موضوع بازاریابی و جذب مشتری برایتان اهمیت فراوانی پیدا می کند. آنچه که برای شما در صدر تصمیم هایتان قرار می گیرد و اهمیت بسزایی جهت جذب مشتری خواهد داشت، شیوه ی نامگذاری شرکت یا استارتاپ شما می باشد. نامگذاری در صورتی که هوشمندانه و با رعایت نکات اصولی انتخاب شود، گامی بزرگ جهت افزایش موفقیت در کسب و کارتان برداشته خواهد شد. بنابراین داشتن آگاهی و دانش در زمینه ی برند سازی به شما کمک بسیار زیادی می کند. در ادامه نکات اساسی که طی روند نامگذاری باید در نظر داشته باشید را مفصل شرح خواهیم داد.

  • نام تجاری منتخب شما باید مرتبط با خدماتتان و کاربردی باشد: نام تجاری منتخب شما، باید مفهوم فعالیت و زمینه ی خدمات شما را به خوبی شرح دهد. زمانی که نام برند، معنای کسب و کار شما را می رساند، شما نیازی به توضیحات اضافه جهت معرفی خدماتتان نخواهید داشت و شرکت هایی که با شما قصد عقد قرارداد دارند یا مشتری هایی که قصد خرید از شما را دارند، به سادگی با زمینه ی فعالیت شما آشنا شده و با اطمینان و اعتماد به شما مراجعه خواهند کرد. بنابراین یکی از مزیت های بزرگ کاربردی بودن نام برند، “توصیف آسان” از کسب و کار شما می باشد.
  • ماندگاری نام تجاری در ذهن مشتریان: یکی از اهداف مهم برند سازی، ماندگاری آن در ذهن بازارهای اقتصادی و مشتریان می باشد. ماندگاری نام برند در طول زمان موجب می شود. عمر کسب و کار شما طولانی تر شده و اهداف بلندمدت تری را میتوانید برای فعالیتتان برنامه ریزی کنید. چگونگی انتخاب نام برند نقش بسیار مهمی در میزان به خاطرسپاری آن دارد. آن دسته از عناوینی که پیچیدگی معنایی داشته و برای رساندن مفهوم، وقت و زمان بیشتری را هزینه می کند، انتخاب مناسبی جهت ماندگاری برند شما به شمار نمی آیند. این عناوین فاقد جاذبه برای مشتریان می باشند و تصویرسازی مناسبی در ذهن آنها ایجاد نمی کنند. عناوینی جهت ماندگاری برند شما موفق عمل می کنند که به بهترین وجه و در کوتاه ترین شکل، توصیف خوبی از کار شما ارائه دهند. نامی که یادآوری آن آسان بوده و جذابیت معنایی دارد و یکی از امتیازات بزرگ برای برند شما محسوب می شود.
  • ساده و روان بودن نام تجاری: همان طور که در بالا توضیح دادیم، عناوینی که به آسانی در ذهن مشتری می مانند، امتیاز بزرگی برای برند به شمار می روند. اما اسامی آسان باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ اسامی آسان، قطعا دارای تلفظ، شکل نوشتاری و آواهای ساده و روانی هستند که به خاطرسپاری آنها را بسیار راحت می کند.

با تشکر / شرکت ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top