انتخاب رنگ مناسب برای برند و تاثیر مثبت آن در افزایش فروش

انتخاب رنگ مناسب برای برند و تاثیر مثبت آن در افزایش فروش

در صورتی که در فکر این هستید که خدمات و یا شرکت خود را به برندی مشهور و شناخته شده تبدیل کنید و از این طریق موجباب افزایش فروش را برای کسب و کار خود مهیا کنید باید برای این تصمیم، اقدامات لازم را انجام دهید . یکی از گام های مهم جهت راه اندازی برند و به خاطر سپردن آن توسط افراد جامعه انتخاب رنگ مناسب و ارتباط آن با هدف و مفهوم برند شما می باشد.

اختصاص دادن رنگ مناسب برای برند، فضای زیبا و هیجان انگیزی را برای مخاطب فراهم می کند و بستری بسیار مناسب جهت به خاطر سپاری آن در اذهان جامعه ایجاد می کند. در صورتی که رنگ برند مرتبط با برند انتخاب شود نقش ویژه و بسیار موثری در افزایش فروش خواهد داشت. زیرا رنگ ها دنیای بزرگی دارند و روانشناسی رنگ ها نیز در قلب این دنیای بزرگ حرف های بزرگی برای گفتن دارد.

رنگ باعث می شود ارتباط موثری بین مشتری و صاحبان برند برقرار شود و مشتری به تشویق و ترغیب به خرید و یا تجربه استفاده از خدمات آن برند را داشته باشد. رنگها هرکدام دنیای بزرگی را برای برندها رقم می زنند برای مثال رنگ قرمز سبب افزایش جلب توجه مشتریان و ایجاد فضای گرم و صمیمی می کند. همان طور که کسب و کار و برند شما منحصر بفرد می تواند باشد، رنگ برندتان نیز می تواند انحصاری و ویژه برند شما باشد. این انحصار به منزله ایجاد پلی جهت افزایش سرعت پیشرفت برند می باشد.

بهتر است پیش از آنکه اقدام به انتخاب رنگ برای برندتان کنید عواملی که موجب می شود برند شما منحصر بفرد شود را لیست کنید. لیستی از کارهایی که به خاص تر شدن و انحصاری تر شدن برند شما کمک بسیاری می کند. سپس این لیست را بخوبی بررسی کنید و جوانب روحی آنها را در نظر بگیرید. پس از بررسی موارد لازم حال برای برندتان رنگی مرتبط با اهداف و نیتتان انتخاب کنید.

در صورتی که کسب و کارهای شما فصلی است، برای فصول مختلف می توانید از رنگ های مرتبط با آن فصل استفاده کنید. رنگ های روشن و گرم، برای فصول بهاری، رنگ های لطیف، حساس و آرام برای فصول گرم تابستان، رنگ های گرمابخش و سخت برای فصول پاییز و رنگ های سرد با تناژ شدید برای فصول زمستانی بسیار مناسب هستند.

طراحی لوگو 

با تشکر

شرکت برند سازی ادریس 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top