انتخاب رنگ آبی برای طراحی لوگو

انتخاب رنگ آبی برای طراحی لوگو 

رنگ ها جهان بزرگی دارند. دنیایی از حرف ها و احساسات گوناگون را در انسان ایجاد می کنند. می توانند خاطره ساز شوند و حتی برای پیشگیری از فراموشی و ثبت دقیق و جز به جز وقایع بسیار کارآمد هستند.

رنگ ها می توانند ابزار مناسبی در برقراری ارتباط با مشتریان باشند. هرکدام از رنگ ها به نوبه خود تاثیرات مختلفی را دارند، حتی دنیای تک رنگها با دنیای رنگهای ترکیبی متفاوت است.

رنگ ها در برندینگ، طراحی لوگو حرفه ای و به طور کلی طراحی نشانگان حرفه ها نقش اساسی را ایفا می کنند. از انرژی و پیام رنگ ها برای رساندن مفاهیم برند ها و هویت سازی برای آنها استفاده می شود. در این مقاله به بررسی رنگ آبی، ویژگی ها و آشنایی بیشتر با دنیای آبی می پردازیم و تاثیرات آن در طراحی لوگوها را با دقت بیشتری پایش می کنیم.

در صورتی که شما به رنگ آبی علاقه مند هستید و دوست دارید از این رنگ مهربان در کسب و کارتان و لوگوی برندتان استفاده کنید باید بگوییم انتخاب بسیار شایسته ای دارید. رنگ آبی در زمره رنگ هایی قرار دارد که طرفداران فراوانی را به خود جلب کرده است. آبی آرامش و احساسات مثبت را در ذهن افراد تداعی می کند، به ویژه آبی روشن! نگاه کردن به رنگ آبی و خیره شدن به آن در زمان طولانی، تپش قلب را کاهش می دهد، تعداد تنفس را کمتر می کند و بدن را به حالت ریلکس سوق می دهد.

دیدن رنگ آبی در اولین نگاه یادآور وسعت دریا ، جزایر و سواحل دریا و پهنه ی آسمان است. در برخی از کشورها، رنگ آبی به نشانه اعتماد شناخته می شود، همچنین نشانه امنیت و محافظت است. اگر به پیشینه رنگ آبی در منطقه خاورماینه نگاهی بیندازیم می بینیم رنگ آبی همواره به عنوان نشانه ای از آرامش و روحانیت است.

گذشتگان این منطقه از رنگ آبی بر روی درب ها استفاده می کردند به این نشانه که این درب هرگز بر روی شیطان باز نخواهد شد و راهی به سوی شیطان نخواهد داشت.

همچنین برای ابراز دشمنی و کینه از شیطان از این رنگ بهره می بردند. علاوه بر منطقه خاورمیانه، رنگ آبی در کشورهای امریکا به ویژه امریکای جنوبی کاربرد فراوان در گذشته تاکنون داشته است. در گذشته و در زمانی که هنوز امکانات خنک کننده مانند یخچال و فریزر اختراع نشده بود، از رنگ آبی در محیط های خنک کننده برای نگهداری مواد غذایی استفاده می کردند، زیرا این رنگ باعث دور شدن حشرات موذی و جوندگان آسیب رسان می شود.

به طور کل رنگ آبی نشانه اعتماد و اطمینان است، این رنگ در دنیای سیاست نیز معنا و مفهوم صداقت و حکم فرمایی آرامش را میرساند. در صورتی که در فضاهای کوچک از رنگ آبی استفاده شود، موجب می شود آن مکان دل باز تر و بزرگتر نشان داده شود. همچنین این رنگ در میان آقایان در مقایسه با بانوان پرطرفدارتر و ویژه تر است.

با تشکر

شرکت ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top