اشتباهات برند سازی اینترنتی

اشتباهات برند سازی اینترنتی

حضور آنلاین برند های کوچک و بزرگ اهمیتی بیشتر از حضور فیزیکی آن ها پیدا کرده است. چرا که در حضور آنلاین مرزهای جغرافیایی و عوامل دیگر محدود کننده یک برند نیستند. حضور آنلاین به تنهایی کافی نیست و باید همراه با یک استراتژی هدفمند باشد تا در بین ده ها و صدها رقیب آنلاین موفق شد./اشتباهات برند سازی اینترنتی/

شرکت برند سازی ادریس در این مقاله ۷ اشتباه رایج در برند سازی اینترنتی را منتشر میکند که میتوانید با رفع این موارد حضوری موفق در فضای آنلاین داشته باشید…

۱-  نام تکراری انتخاب کرده اید یا نام انتخابی منحصربفرد نیست 

باید نامی را انتخاب کنید که بتوانید دامنه ی اینترنتی آن را هم ثبت کنید . بلند پرواز باشید و با ترکیب اسم ها نام برندتان را خلق کنید یا منحصربفردترین اسم ها را پیدا و ثبت کنید. البته تحقیق کنید اسم انتخابی شما در زبان ها و فرهنگ های مختلف مفهومی معکوس نداشته باشد.

۲- وبسایت را حرفه ای طراحی نکرده اید 

ریسپانسیو بودن سایت یکی از مهم ترین فاکتور های طراحی سایت میباشد چرا که بیشتر بازدید ها از طریق موبایل انجام میشود. seo روی کلمات کلیدی انجام نشده باشد  یعنی بخشی مهم از مخاطبان هدف را از دست داده اید.

۳- مفهوم مدیریت ریسک را نمی‌ دانید

باید بتوانید اتفاقات فضای آنلاین را پیشبینی کنید. برنامه ریزی میتواند خطر ریسک و رقابت در فضای آنلاین را کاهش دهد.

۴- پیام برند تان شفاف نیست 

ممکن است زمان حضور برند شما در فضای آنلاین و شبکه های پرمخاطب ( فیسبوک و لینکدین و ..) زیاد باشد اما هرگز پیام برندتان قابل درک نیست و مخاطبان نمیتوانند به آسانی پیام را درک و دریافت کنند.  پیام برند باید با صراحت بیان شود تا روند اعتماد سازی تسریع شود.

۵- در مورد موتورهای جستجو بیشتر تحقیق کنید 

بدون شک محبوب ترین موتورجستجو گوگل است . اگر وبسایت شما در نتایج بالای این موتور جستجو قرار نگیرید رقبا از شما چند گام جلوتر هستند. باید مستمر در نتایج اولیه باشید تا برای همیشه در ذهن و قلب مخاطبان هدف بمانید.

۶- مطالب قبلی را ویرایش نمیکنید 

باید مقالات گذشته را ویرایش و کاملا بروز کنید تا مخاطبان هدف وبسایت شما را سریعا ترک نکنند.

۷- تعامل با مخاطبان را فراموش کرده اید 

به مخاطب اجازه دهید آزادانه در مورد کسب و کار آنلاین شما بگوید. و شما هم با صراحت در مورد برندتان بگویید . مخاطب دوست دارد از پشت پرده ها بداند تا بتواند اعتماد بیشتری کند . زمانی که مخاطب میداند در پشت پرده برند چه افرادی حضور دارند حس اطمینان آنها بیشتر و بیشتر میشود .

 

با تشکر / شرکت برند سازی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top