اشتباهاتی که در طراحی لوگو باید حذف شوند

اشتباهاتی که در طراحی لوگو باید حذف شوند

برای داشتن لوگویی حرفه ای لازم است نکاتی را در زمینه طراحی و گرافیک لوگو در نظر داشت و پیش از طراحی آن، در این زمینه ها تدبیرهای لازم را اتخاذ نمود.

۱- طراحی حضوری

در صورتی که خودتان طراحی لوگوی برندتان را بر عهده نگرفته اید و قصد دارید از سایر طراحان و گرافیست ها در این زمینه کمک بگیرید، حتما به صورت حضوری مسائل پیرامون طراحی لوگو و خواسته هایتان را با طراح در میان بگذارید، در صورتی که از طریق تلفن و یا به شکل غیرحضوری خواسته هایتان را مطرح کنید، امکان هرگونه خطا و اشتباهی وجود دارد، بنابراین با توجه به حساسیت هایی که در زمینه طراحی لوگو وجود دارد بهتر است خودتان به شکل حضوری نظارت داشته باشید .

پیش از طراحی لوگو و زمانی که قصد دارید طرح لوگو نیز قطعی شود در طی جلساتی پیشنهادات گرافیست ها را در این زمینه پیگیری کنید و سپس پس از جمع بندی اطلاعات و انتخاب مناسب ترین گزینه به طراحی لوگو بپردازید.

۲- آموزش تایپوگرافی

تایپو گرافی به طراحی و آموزش های لازم در زمینه طراحی لوگو گفته می شود. تایپوگرافی از جمله موارد ضروری و اساسی در زمینه طراحی لوگو می باشد که میزان حرفه ای بودن و تسلط کافی داشتن در این زمینه تضمین کننده پیروزی و یا شکست لوگو می تواند باشد.

برای مثال یکی از مواردی که قطعا باید در طراحی لوگو در نظر داشت آن است که از فونتی مناسب و شکیل استفاده شود و سایز آن نیز به دقت انتخاب شود. از دیگر نکاتی که در این زمینه باید در نظر داشت آن است که از اشکال و زوایایی استفاده شود که پیچیده و گنگ نباشد و در نگاه اول توسط مشتری و یا مراجعه کننده قابل فهم و درک باشد و پیام آن به راحتی به بیننده رسانده شود.

۳- یکی از ویژگی های مهمی که می توان برای یک لوگوی موفق در نظر داشت آن است که ساده و آسان باشد، هم در طراحی و هم در فهم پیام آن. لوگویی را می توان موفق و حرفه ای دانست که در شکلی ساده و قابل فهم پیامهای متععدی را بتواند در خود پنهان کند و همچنین زبان ساده و روانی داشته باشد.

لوگو در هر سایز و هرشکلی که باشد مهم آن است که بتواند پیام رسانی را به بهترین شکل انجام دهد، لوگو چه  روی یک بیلبورد تبلیغاتی بزرگ قرار داشته باشد و چه در گوشه یک دفترچه کوچک باید تاثیر گذار و موفق باشد، و با بیننده و مشتریان برندها ارتباط برقرار کند و از جذابیت ظاهری و باطنی برخوردار باشد.

۴- رنگها در طراحی لوگو بسیار موثرند استفاده از رنگهایی که با هویت و مفهوم برند هم راستا نباشد می تواند موجب شکست لوگو شود، رنگ ها دنیای بزرگ و زبان گسترده ای دارند و آشنایی با زبان رنگها سبب می شود پیام رسان خوبی برای لوگو باشند.

با تشکر

http://www.edris-ac.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top