اسرار داشتن لوگوی موفق

اسرار داشتن لوگوی موفق 

لوگوها وظیفه ویژه ای بر عهده دارند و آن هم معرفی گویای هویت کسب و کارها و برندها می باشد. لوگوها در اشکال و انواع مختلفی طراحی می شوند ولی کار یکسانی انجام می دهند و آن هم ارائه هویت و مفهوم سازمانها و برندهاست.

از دیگر توانایی های لوگو پس از معرفی هویت کسب و کار، ارتباط برقرار کردن با مشتریان و ارباب و رجوع می باشد. اغلب مردم پس از دیدن لوگوی سازمان ها و برندها، مفهوم آن را در ذهن خود تجزیه و تحلیل می کنند و سعی می شود که از این طریق ارتباط نزدیکتری با برند صاحب لوگو برقرار شود. از آنجایی که لوگو پل ارتباطی میان مردم و صاحبان مشاغل می باشد از این طریق می توان در اذهان عمومی ماندگار شد.

داشتن یک لوگوی جذاب و متفاوت، اسرار و رموزی دارد که پس از آشنایی با آنها می توان گام مهمی در این زمینه برداشت و از این طریق شما نیز می تواند صاحب یک لوگوی موفق شوید. در ادامه مقاله تعدادی از این اسرار را برای شما فاش خواهیم کرد.

۱- خودداری از پیچیدگی و کاربرد نشانه های ساده:
برای اینکه لوگو بتواند در اولین نگاه در ذهن مخاط جای بگیرد و درک سطحی از آن صورت بگیرد، باید از طرح های ساده استفاده نمود، زیرا طرح های پیچیده اغلب در ذهن مشتریان ماندگاری ندارند و یا ماندگاری کوتاهی خواهند داشت و عامه مردم نیز نمی توانند به مفهوم آنها پی ببرند. استفاده از رنگ ها و طرح های ساده، رضایت مشتری را نیز جلب می کند. به طور کلی هر چیزی که نیاز به تجزیه و تحلیل کمتری داشته باشد جذاب تر و دلنشین تر خواهد بود و با ذهن انسان ارتباط سریع تر و آسانتری برقرار می کند.

۲- معرفی هویت برند:
همانطور که در قسمت پیشین مقاله ذکر شد لوگو وسیله ای جهت معرفی هویت و اهداف برندها. یکی از مواردی که حتما باید در طراحی لوگو  به آن توجه شود این است که بتوان با آسانترین شیوه ممکن هدف و هویت برند را در لوگو به نمایش گذاشت. برای آن که بتوان برندی موفق داشت باید در گام نخست مشتریها را به آسانترین و ارزانترین شیوه ممکن جلب نمود. یکی از راهها کیفیت خدمات و محصولات می باشد و دیگری طراحی لوگویی عامه پسند. برای مثال لوگوی شرکت اپل، در طرح و رنگ ساده و جذابی است که به راحتی همه مردم جهان در سن های مختلف می توانند آن را درک کنند و در نهایت برایشان برندی دوست داشتنی شود.

۳- جذابیت ظاهری:
در طراحی لوگو باید از رنگها و اشکالی استفاده کرد که در عین سادگی، طرحی نو باشد و حتی المقدور از کاربرد اشکال و حروف تکراری خودداری شود. زیرا تکراری بودن، جذابیت لوگو را کاهش می دهد و طول عمر آن در ذهن مردم را کوتاه می نماید.

با تشکر / شرکت ادریس 

www.edris-ac.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top