استفاده از رنگ قرمز در طراحی لوگو

استفاده از رنگ قرمز در طراحی لوگو 

رنگ ها تعدد فراوانی دارند، و در کنار همه این گوناگونی، هرکدام دنیای خودشان را دارند. هر رنگ زبان ویژه خود را دارد و با سبک اختصاصی اش ارتباط بصری برقرار می کند. حتی رنگ های ترکیبی نیز که از تک رنگها تشکیل شده اند هرکدام ویژگی های خودشان را دارند.

طیفی از رنگ ها را می توان در رنگین کمان مشاهده کرد. رنگین کمان با آن که از تک رنگ ها تشکیل شده است، اما قرار گرفتن رنگها در کنار یکدیگر ، رنگهای ترکیبی جدیدی را نیز ایجاد می کند که تاثیرات بصری و روحی نشاط بخشی را بر ما می گذارد. در این مقاله با رنگ قرمز آشنایی بیشتری پیدا می کنیم و کاربرد آن در دنیای اشکال، لوگوها و نحوه پیام رسانی آن را بررسی می کنیم.

رنگ قرمز در طراحی لوگو  چه پیام و مفهومی را می رساند؟

رنگ قرمز، با ما از هیجان، شادی،خشم، شور و شعف و قدرت سخن می گوید. دیدن رنگ قرمز ، بر روی اعمال فیزیولوژیکی بدن ما نیز تاثیرگذار است، برای مثال این رنگ، ضربان قلب را افزایش می دهد، فشار خون را نیز بالاتر می برد و سطح انرژی بدن را بالاتر می برد. در صورتی که از رنگ قرمز در لوگوی خود استفاده کنید، مطمئن باشید لوگوی شما در زمان بسیار کوتاهی به چشم می آید و با قدرت خودنمایی می کند.

با این حال استفاده از رنگ قرمز در طراحی لوگو باید با هویت برند هم راستا و هماهنگ باشد . برای مثال برخی از رستوران های زنجیره ای از رنگ قرمز برای لوگوی خود استفاده می کنند، زیرا این رنگ احساس گرسنگی را در افراد القا می کند و در ساعاتی که نوبت وعده های اصلی غذایی فرا می رسد مشتری های بسیاری را به سمت خود جلب می کند.

رنگ قرمز بر روی سیستم دستگاه عصبی نیز تاثیر عجیبی می گذارد. خشم و عصبانیت آنی ایجاد می کند و در برخی از محیط ها مانند مراکز خرید و حتی کلوب های قمار، از رنگ قرمز استفاده ویژه ای می کنند. زیرا رنگ قرمز باعث می شود افراد خیلی سریع تصمیم به انتخاب کردن کنند. در مغازه های معمولی پوشاک، خوراک و سایر لوازم مورد نیاز منزل نیز رنگ قرمز جایگاه ویژه ای دارد.

رنگ قرمز در این مراکز علاوه بر القای سرعت و دقت، انرژی و اعتماد به نفس به مشتریان می بخشد. از آنجایی که رنگ قرمز پیام اعتماد به نفس و قدرت دارد، از این رنگ در طراحی لباس های سیاست مداران و صاحبان مشاغل تجاری گسترده استفاده می شود تا از پیام رنگ قرمز استفاده مناسبی شود.

رنگ قرمز را اغلب افراد اجتماعی و برونگرا ، شوخ طبع و بذله گو انتخاب می کنند. مکان هایی که نباید از رنگ قرمز استفاده شود اتاق خواب، اتاق نوزادان و کودکان و به طور کلی مکان هایی که برای آرامش و استراحت انتخاب شده اند.

با تشکر 

شرکت تبلیغاتی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top