ارتباط برقرار کردن مشتریان با لوگو

ارتباط برقرار کردن مشتریان با لوگو 

به طور کلی هدف از طراحی لوگو ارتباط برقرار کردن آنی مشتریان با مراکز مختلف می باشد. لوگو ها زبان ویژه خود را دارند و می توانند با تصاویر و نوشتار مختصر، هویت و مفهوم مراکز و سازمان ها را شرح دهند.

یک لوگوی جمع و جور و ساده که برای سازمانی که سالهاست فعالیت دارد انتخاب شده، می تواند هزاران حرف را در خود داشته باشد و از طریق زبان ویژه خود با مشتریان سخن بگوید و به معرفی سازمان مربوطه بپردازد.

نحوه برقراری ارتباط لوگوها با مشتریان، ارتباط ذهنی و بصری می باشد. در اولین نگاه، شکل ساده و یا پیچیده ای از لوگو دیده می شود و سپس از طریق آنالیز های ذهنی پیام لوگو درک می شود. می توان گفت طراحی لوگو سالهاست مورد استفاده قرار می گیرد، ولی برای نخستین بار همه مشاغل از این نشانه های سخنگو استفاده نمی کردند و تنها برندهای بزرگی که از دیرباز نیز مشتریان زیادی را توانسته اند به خود جلب کنند از تکنیک طراحی لوگو بهره برده اند.

ولی امروزه، دنیای اقتصاد و تجارت بسیار پر رقابت و شلوغ شده و دیگر مانند قدیم تجارت به شکل سنتی خود رواج ندارد. برای اینکه بتوان در این دنیای تکنولوژی پیشرفته از دیگران عقب نماند باید با استراتژی های نوین در زمینه برندینگ آشنایی کامل پیدا کرد. زیرا مشاغلی که همچنان از روش های سنتی برای جذب مشتری استفاده می کنند، یا از رونق بالایی برخوردار نیستند یا محکوم به شکست خواهند شد.

به همین دلیل کسانی که در راه کارآفرینی و برندینگ گام می نهند باید با تمام تکنیک های این مسیر آشنایی کامل داشته باشند. علاوه بر طراحی لوگو، باید در شیوه بسته بندی محصولات نیز نگاه جدیدتری داشت.

خلاقیت و استفاده علمی از رنگ ها و بهره گرفتن از تاثیرات روانی آنها در بسته بندی محصولات شیوه ای است که امروزه بسیاری از برندهای بزرگ برای افزایش فروش محصولات خود و جذب مشتریان پیش گرفته اند.

می توان گفت دو عامل بسیار مهمی که ارتباط بصری ویژه و خاصی با مشتریان شما برقرار خواهد کرد لوگو و بسته بندی محصولات می باشد. زیرا از طریق این عامل می توان هویت و مفهوم برندینگ را به روشنی بیان نمود. برای اینکه لوگوی و برند شما در سطح جهانی و بین المللی دارای جایگاه ویژه ای شود با نکاتی که در ادامه ذکر می شود در نظر داشته باشید:

۱-از مفهوم رنگ ها در سطوح بین المللی آگاهی داشته باشید، هرکدام از رنگ ها در کشورهای مختلف پیام های ویژه ای دارند، بنابراین برای اینکه شما بتوانید هویت برند خود در سطح جهانی معرفی کنید باید از رنگی استفاده کنید که دارای معنای مشترکی در میان مردم جهان باشد.

۲- انحنا و زاویه ها در اشکال نیز معنای متفاوتی را می رساند، بنابراین زمان طراحی لوگو باید با پیام و مفهوم جهانی اشکال آشنایی کامل داشت و در این زمینه به تبحر کافی رسید.

با تشکر 

شرکت برند سازی ادریس 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top