آیا خانوم ها مدیریت بهتری دارند؟

آیا خانوم ها مدیریت بهتری دارند؟

موسسه گالوپ نظرسنجی جالبی را منتشر کرده که نشان می دهد مدیران زن بیشتر از مدیران مرد روی کارمندان خود تاثیر می گذارند. شاید به نظر آید که زنان نسبت به مردان مدیران بهتری هستند.

پژوهش هزاران صفحه ای گالوپ نشان می دهد خوش بینی کارمندان از نظر رشد مهارت ها نسبت به مدیران زن بیشتر است. این پژوهش نشان داده یازده عنصر از دوازده عنصر در هنگام مدیریت زنان امتیازهای بالاتری را کسب می کنند.

در همین گزارش توصیه ای که به رهبران شده است مبنی بر اینکه از قدرت تعامل زنان غافل نشده و از آن بهره ببرند. با اینکه این پژوهش از پانصد شرکت آمریکایی صورت گرفته اما توصیه مهم این است که واگذاری مدیریت هرگز نباید دچار مساله جنسیت شود و جدا از هر گونه این مورد باید کسانی که شایستگی مدیریت دارند را بر سر کار آورد.

باید بدانید که بیشتر مردم مدیر به دنیا نیامده اند بلکه در درازای زمان و از راه تجربه این دانش را کسب کرده اند. چند عنصر اساسی در این زمینه وجود دارد که ما آنها را بازگو می کنیم. مدیری توانمند است که بداند در محل کار چه انتظاری از وی دارند.

این مدیران یک برنامه راهبردی برای گروه خود تهیه می کنند و آن را به اطلاع اعضا می رسانند تا هدف هایی که چه به صورت کوتاه مدت و چه به صورت بلندمدت وجود دارند را تعیین کنند و به هر فرد معیار ارزشیابی را بیان کنند. یک مدیر خوب تلاش می کند تا مطمئن شود آیا برای انجام هدف هایش همه ی لوازم و امکانات را در اختیار خود و کارمندانش دارد.

از اینکه درگیر چالش های گوناگون بشوید نترسید زیرا مدیری خوب است که با استفاده از این دست پروژه ها به بالاتر رفتن توانایی های کارمندانش کمک کرده و از مهارت های هر یک بهره لازم را می برد.

باید واکنش و بازخورد مناسبی نسبت به کارمندان خود داشته باشید و هرکدام از آن ها را به بهتر شدن تشویق کنید. احترام کامل را به همکارن خود بگذارید زیرا کارمندان را می توان بزرگترین سرمایه هر شرکت دانست. باید کاری کنید که هر یک از افراد یک طرح برای آینده کاری و وظایفی که بر عهده اش گذاشته شده تهیه کند.
با تشکر / شرکت برند سازی ادریس 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top